Porady

Przedstawiamy nazwy rocznic ślubu

Każda rocznica ślubu posiada swoją nazwę, ale niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę. Jest to z pewnością interesujące dla ludzi siedzących w temacie symboliki. Wyjaśniamy jakie są rocznice ślubu i od jakich materiałów pochodzą wszystkie nazwy. 

Nazwy rocznic

Nazw rocznic jest bardzo dużo, dlatego ciężko jest je wszystkie zapamiętać. Nie jest to jednak konieczne, ponieważ w internecie można bardzo szybko sprawdzić. Szczególnie dużym uznaniem cieszy się 50 rocznica ślubu, czyli złote gody. Z tej okazji często wyprawiane są huczne imprezy, na których spotyka się cała rodzina i przyjaciele. Nie bez powodu rocznice ślubu są również nazywane godami małżeńskimi. W 1922 roku rozpoczyna się historia nazw rocznic ślubu, czyli prawie 100 lat temu. Pierwsze osiem nazw wymyśliła Emily Post, która była pisarką amerykańską, ale znała się również na etyce oraz dobrym wychowaniu. Nazwy rocznic szybko zawędrowały na inne kontynenty i niedługo później zaczęły być stosowane przez większość ludzi żyjących na Ziemi. Każda nazwa dotyczy jakiegoś kruszcu lub materiału i odzwierciedla trwałość związku. Im wyższa rocznica, tym materiał ma większą wytrzymałość. Pierwsza rocznica ślubu jest papierowa, druga – bawełniana, trzecia – skórzana, czwarta – kwiatowa, piąta – drewniana, Szósta rocznica ślubu jest cukrowa, siódma – wełniana, ósma – spiżowa, dziewiąta – blaszana, dziesiąta – cynowa, jedenasta – stalowa, dwunasta – płócienna, trzynasta – koronkowa, czternasta – z kości słoniowej, piętnasta – kryształowa, dwudziesta – porcelanowa, dwudziesta piąta – srebrna, trzydziesta – perłowa, trzydziesta piąta – koralowa, czterdziesta – rubinowa, czterdziesta piąta – szafirowa, pięćdziesiąta – złota, pięćdziesiąta piąta – szmaragdowa, sześćdziesiąta – diamentowa, sześćdziesiąta piąta – żelazna, siedemdziesiąta – kamienna, siedemdziesiąta piąta – brylantowa, osiemdziesiąta – dębowa. 

Wzmacnianie więzi

W związku małżeńskim chodzi o to, żeby cały czas umacniać więzi i interesować się drugą połówką. Znaleźć kogoś na resztę życia to niebywałe szczęście, ponieważ wiele osób jest samotnych i nawet nic nie zapowiada tego, żeby miało się u nich coś zmienić. Praca nad sobą jest szczególnie ważna, bo przeważnie widzimy błędy drugiej osoby, ale nie widzimy swoich. Właśnie takie rocznice jak złote gody powinny nas uświadamiać, jak ważne jest małżeństwo i okazywanie sobie uczuć. Warto jednak pamiętać, że uczucia powinno okazywać się zawsze, a nie tylko wtedy, gdy jest akurat okazja. W Polsce jest sporo małżeństw, które obchodziły już złote gody, dlatego warto brać od nich przykład. Nazwy rocznic ślubu mogą być też dla niektórych osób inspirujące. Można w ten sposób bardzo szybko wymyślić prezent dla swojej drugiej połówki. Na pierwszą rocznicę doskonale pasuje album ze zdjęciami lub własnoręcznie napisany list, w którym dokładnie opiszesz jakie emocje czujesz. Na rocznicę ślubu warto przygotować coś samodzielnie i włożyć w to trochę trudu. Taki upominek z pewnością zostanie zapamiętany, a drugiej osobie zrobi się naprawdę bardzo miło.