Dodatki

Poradnik: jak zamówić topper na tort weselny?

Toppery przeznaczone są do dekoracji tortów i innych wypieków, aby nadać im efektowny wygląd, dlatego też obecnie takie dekoracje często używane są również w celu ozdoby tortów na wesela. Gdy zastanawiasz się nad tym, jak wybrać taką ozdobę, zobacz przygotowany przez nas poradnik!

Drewniany czy akrylowy?

Rozpocznijmy od materiału, z którego może być wykonany topper na tort weselny, ponieważ obecnie najczęściej spotykane są dwa rodzaje tych dekoracji – drewniane i akrylowe.

Drewniane toppery produkowane są ze sztywnej sklejki drewnianej, która najczęściej ma jasny, beżowy kolor w neutralnym odcieniu, co powoduje, że ma on również uniwersalne zastosowanie i można dopasować go do różnych typów tortów. 

Akrylowe toppery powstają z tak zwanego szkła akrylowego, inaczej plexi, czyli tworzywa sztucznego, które swoim wyglądem przypomina szkło, najczęściej w tym przypadku używane są plexi barwione, na przykład czarne, złote czy srebrne, które mają bardzo elegancki wygląd.

Wobec tego warto porównać ze sobą oba te materiały, aby wybrać taki, który będzie dopasowany do rodzaju tortu oraz do stylu przyjęcia, dzięki czemu uzyska się spójny rezultat.

Personalizowany czy gotowy?

Producenci typu Z Miłości oferujący toppery na tort mogą zaprezentować je w wariantach gotowych oraz personalizowanych, czyli takich, które można dopasować do własnych potrzeb pod względem ich wzoru.

Gotowe toppery są bardzo wygodne i mają uniwersalne wzory, dlatego można dobrać je bez problemów do każdego tortu, na przykład mogą mieć one napisy „Love”, „Miłość jest słodka”, „All you need is love”, aby wspomnieć o paru propozycjach, dlatego są one wszechstronne.

Drugim rozwiązaniem są toppery personalizowane, które mogą być dopasowane do potrzeb zamawiającego, na przykład pod względem napisów czy grafik, aby uzyskały one unikatowy, niepowtarzalny wygląd. Takie toppery na tort weselny często personalizowane są z wykorzystaniem imion nowożeńców albo ich nazwiska, ale również można umieścić na nich zupełnie inne napisy i uzupełnić je grafikami.

Jak dobrać topper do stylu wesela?

Częstym problemem jest również dobór odpowiedniego toppera do stylu wesela, dlatego przygotowaliśmy kilka wskazówek, które mogą przydać się podczas dobierania tego typu dekoracji:

– Toppery drewniane – polecane na torty w stylu rustykalnym, boho,

– Toppery białe i toppery czarne – doskonale nadają się do dekorowania tortów o eleganckim oraz nowoczesnym wyglądzie,

– Toppery akrylowe w kolorach złotym, srebrnym – sprawdzają się w przypadku tortów na wesela w stylu glamour oraz nowoczesnym.

Gdzie zamówić topper ślubny?

Gdy planuje się zakupienie tego typu dekoracji, obecnie można zakupić je w wielu sklepach internetowych, które oferują szeroki asortyment wraz z możliwością jego personalizacji na indywidualne zamówienie klienta.

Przed zdecydowaniem się na zamówienie toppera w konkretnej firmie konieczne jest uwzględnienie jego ceny, terminu realizacji zamówienia, kosztów wysyłki oraz opinii klientów – na tej podstawie będzie można wybrać odpowiedniego sprzedającego.