Dodatki

Lizaki bezowe jako upominek dla gości – przepis

Czym są lizaki bezowe? Lizaki bezowe to nic innego jak bezy przyklejone do patyczka. Świetnie sprawdzą się jako dekoracja tortu lub na słodki stół czy kinderbal. W sezonie komunijnym można bez problemu wykorzystać ten słodki upominek jako idealne podziękowanie dla zgromadzonych gości. Ogromną zaletą tychże przysmaków jest to, iż można je zrobić samodzielnie w domu. Są one proste w przygotowaniu.

Składniki potrzebne do wykonania lizaków bezowych

Jeśli coś jest proste w wykonaniu, to dlaczego nie zrobić tego samemu? Do wyrobu własnych lizaków bezowych potrzebne będą 4 białka jaj, a także 200 gramów cukru drobnego do wypieku. Ponadto musimy przygotować szczyptę soli, papierowe patyczki i opcjonalnie dowolny kolor barwnika spożywczego. Jako ciekawy dodatek warto dołożyć posypkę cukierniczą. 

Wyżej wymienione składniki będą potrzebne do wyrobu własnych lizaków bezowych, które następnie będzie można ułożyć na stole komunijnym przy każdym talerzu. Nie jest to trudne zadanie, dlatego warto spróbować samemu zrobić takie upominki.

Wykonanie lizaków bezowych na podziękowanie 

Białka ze szczyptą soli należy ubić na pianę. Podczas dalszego ubijania dodajemy cukier, a samo ubijanie trwa dotąd, aż w pianie nie będą wyczuwalne grudki cukru. Finalnie piana musi się stać sztywna i stabilna. Następnie pianę należy przełożyć do rękawa cukierniczego. 

Blachę należy wyłożyć papierem do pieczenia. Następnie wyciskamy w większych od siebie odstępach odrobinę piany i wklejamy w nią patyczki. Oczywiście możemy tworzyć dowolne kształty wyciskając pianę na patyczki. Warto lizaki posypać odrobiną posypki cukierniczej. 

Aby uzyskać lizaki w różnych kolorach, pianę trzeba będzie podzielić do miseczek i każdą z nich zabarwić na wybrany kolor. Można dodawać przy tym odrobinę barwnika spożywczego. 

Kolejną czynnością będzie nagrzanie piekarnika do około 90 stopni. Czas suszenia bezy zależny jest od wielkości lizaków. Dobrze wykonane bezy powinny swobodnie odchodzić od papieru.

Lizaki jako forma podziękowania

Lizaki podziękowanie dla gości komunijnych to świetny upominek i wyrażenie jednoczesne wdzięczności za przybycie na tak ważną uroczystość. Z jednej strony pięknie ozdobią stoły, z drugiej zaś sprawią przyjemność zgromadzonym gościom komunijnym. Lizaki bezowe to nie tylko idealny upominek dla dzieci, ale także i dla dorosłych. Któż z nas nie pamięta smaku lizaków, jakie dostawaliśmy od rodziców w okresie dzieciństwa.

Lizaki bezowe jako podziękowanie dla gości komunijnych można udekorować również dodatkami w formie bilecików. Oczywiście lizaki bezowe można zakupić w wielu sklepach internetowych oraz w sklepach stacjonarnych, jednakże zrobienie ich samemu nie jest trudne, a satysfakcja zdecydowanie większa. 

Lizaki jako podziękowanie za przybycie na uroczystość Pierwszej Komunii Świętej są ostatnio bardzo popularnym rozwiązaniem. Oprócz lizaków bezowych ogromną popularnością cieszą się lizaki w formie serca lub koła, co wygląda szczególnie uroczo. Dobrym pomysłem są także spersonalizowane lizaki owocowe.

Przykłady gotowych lizaków na podziękowanie gościom odnajdziesz w tym miejscu