Porady

Czarna sukienka na wesele? Nie zawsze to dobry pomysł!

Strój na wesele to dla wielu gości i przyjaciół Pary Młodej nie lada wyzwanie. Jak się ubrać z klasą, aby czuć się i bawić się dobrze? Panowie najczęściej decydują się na garnitur w ciemno-grafitowym lub granatowym kolorze, a panie? Tutaj jest naprawdę wiele ciekawych opcji do wyboru. Jaki kolor sukienki będzie najlepszy? Kiedy czerń to dobry pomysł? O tym wszystkim w dzisiejszym artykule.

Czarna sukienka na wesele: dlaczego nie zawsze pasuje?

W wielu poradach dla gości weselnych odnośnie ubioru często pojawia się sugestia dotycząca czarnych oraz białych sukienek. Wiele osób uważa, że założenie takiego stroju przez gościa jest nietaktem. Dlaczego tak jest? Biała sukienka na weselu zwraca na siebie uwagę i często może być konkurencyjna wobec kobiety, która ma być prawdziwą gwiazdą tego wieczoru – Panny Młodej. Dlaczego jednak czarna sukienka może zostać odczytana jako nietakt i nieodpowiedni strój na wesele? Powód jest naprawdę oczywisty – czerń w Polsce kojarzy się z elegancją, ale również z żałobą, a wesele i ślub mają zupełnie odmienny charakter…

Wesele w czarnej sukience – kiedy można ją założyć?

Czy stereotypy muszą jednak zawsze wychodzić na pierwszy plan? Co zrobić, jeżeli naprawdę dobrze czujesz się w czerni i nie wyobrażasz sobie innej kreacji na wesele? Dobrym pomysłem będzie dyskretne zapytanie Pary Młodej lub samej Panny Młodej o to czy taki strój nie będzie czymś niestosownym. Wiele osób ma bardzo empatyczne podejście do mody i zrozumie, że czarna sukienka to strój, w którym czujesz się najbardziej komfortowo. Jeżeli jednak Pannie Młodej nie spodoba się taki pomysł, dobrze będzie uszanować ich decyzję, ponieważ wesele ma być przede wszystkim ich świętem i to oni powinni czuć się w tym dniu najlepiej. W takiej sytuacji warto się poświęcić i postawić na ciemny, ale jednocześnie elegancki kolor – np. granat, butelkową zieleń czy kobalt. Wiele kobiet wybiera na wesele jasnoróżowe sukienki, więc jeżeli chcesz czuć się mało widoczna, taka opcja również jest dla Ciebie.