Porady

Przygotowanie makijażu weselnego

Wykonanie makijażu na wesele, który będzie wyglądał pięknie na zdjęciach nie jest prostym zadaniem. Można to zrobić samodzielnie lub udać się do profesjonalnej makijażystki. Oczywiście koszt takiej usługi nie jest najniższy, ale mamy wtedy pewność, że wszystko zostanie zrobione według najwyższych standardów. 

Wykonanie makijażu na wesele

Należy pamiętać, że makijaż musi przede wszystkim wyglądać naturalnie. Powinien być też świeży i utrzymać się przez całe wesele. Dlatego najlepiej korzystać z kosmetyków od renomowanych producentów działających długi czas na rynku. Warto wybierać kosmetyki naturalne, które dostępne są w drogeriach. Liczy się także kolejność nakładania kosmetyków. Idąc na wesele trzeba czuć się wyjątkowo. Warto zwrócić uwagę na fakt, że makijaż codzienny jest zdecydowanie mniej wymagający od makijażu na wesele. W tym artykule wyjaśnimy jak zrobić makijaż na wesele, który będzie trwały. Taki makijaż jest swoistym połączeniem makijażu dziennego i wieczorowego. Warto też zaznaczyć, że większość wesel zaczyna się w godzinach popołudniowych, więc przygotowanie makijażu wieczorowego nie jest najlepszym rozwiązaniem. 

Zadbana cera

Cera powinna być jasna oraz rozświetlona, ponieważ wtedy wyglądamy młodziej niż w rzeczywistości jesteśmy. Twarz również prezentuje się lepiej i wygląda na wypoczętą oraz zrelaksowaną. Nie można jednak zapominać, że odpowiednie nawilżenie skóry jest w tym wszystkim najważniejsze. Dlatego warto zakupić dobrej jakości krem nawilżający. Jeżeli tego nie zrobimy to skóra twarzy może się nawet przesuszać. Makijaż rozpoczynamy oczywiście od oczu. Niektórzy twierdzą, że powinno się zaczynać od podkładu, ale jest to duży błąd. Rozpoczynając od makijażu oka mamy później możliwość wykonania poprawek. Przydaje się to zwłaszcza osobom, które nie do końca opanowały jeszcze malowanie kresek. Ciekawym pomysłem jest także mix cieni rozświetlających oraz matowych. Głównie w kącikach oczu powinno się stosować cienie rozświetlające. Pierwszym etapem jest zrobienie kreski, a później robimy rzęsy przy pomocy mascary. Lepiej jednak zachować szczególną ostrożność, ponieważ można bardzo łatwo przesadzić z cieniami oraz tuszem. 

Nałożenie bazy i podkładu

Do imprezy weselnej z pewnością nie pasują grube kreski, które są typowo wieczorowe. Należy też pamiętać o nałożeniu bazy, na którą później można nałożyć podkład. Dobrym pomysłem jest wybór kosmetyków, które matują lub rozświetlają cerę. Warte uwagi są także róże do policzków oraz bronzery. Kosmetyki o kremowej konsystencji najlepiej nakładać przed ostatecznym utrwaleniem makijażu. Dopiero na samym końcu używamy błyszczyka lub szminki. Makijaż powinien być przemyślany, ponieważ impreza weselna to naprawdę wyjątkowa okazja. Lepiej też bezpośrednio przed weselem nie eksperymentować z nowymi kosmetykami, ponieważ niektóre z nich mogą wywołać alergię. Błędem jest także nakładanie bardzo dużej ilości kosmetyków, które później zaczynają się sypać i kruszyć. Specjalne bibułki matujące chronią skórę przed błyszczeniem w trakcie zabawy. Nie można też zapominać o podkreśleniu kości policzkowych. Po przeczytaniu tego artykułu masz wiedzę jak zrobić makijaż na wesele.