Dodatki

Jak wybrać podziękowanie dla gości weselnych?

Wesele to jeden z najważniejszych dni w życiu każdej pary. Wszyscy chcą, by ta chwila była idealna. Podziękowanie dla gości weselnych to jeden z elementów uroczystości, który z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem. Jakie podziękowania wybrać i jak je zaaranżować? 

Słodkości – podbiją serce każdego gościa

Pomysłów na podziękowanie dla gości weselnych jest bardzo dużo. Warto pamiętać, że najważniejsze jest, by para młoda dopasowała je do swoich upodobań oraz charakteru wesela. 

Czekoladki Merci na podziękowanie to słodkości, które przypadną do gustu każdemu z zaproszonych gości. Kto z nas nie lubi przekąsić czegoś słodkiego? 

Warto zwrócić uwagę, że podziękowania merci są nie tylko smaczne, ale również bardzo atrakcyjnie zapakowane, co jest dodatkowym atutem. Każda z czekoladek może być zapakowana w oddzielną folię, która będzie ozdobiona kokardą przyczepiona do winietki. 

Ważnym elementem podziękowania dla gości jest winietka, która może być spersonalizowana. Można na niej umieścić wzór, który będzie nawiązywał do charakteru wesela. Na uroczystości w stylu glamour pięknie będą wyglądały winietki w czarnym kolorze. Obramówka ze złotym motywem podkreśli elegancki charakter imprezy. Na weselu w stylu retro idealne będą winiety z delikatnym wzorem florystycznym, który będzie okalał kartonik. Para młoda, która lubi delikatne i subtelne wzornictwo będzie zachwycona winietą, na której znajdzie się wyłącznie ozdobny napis. 

Drukując podziękowanie dla gości merci warto pamiętać o personalizacji. Miłym akcentem będzie wpisanie imion pary młodej lub umieszczenie ślubnego zdjęcie. Spersonalizowane podziękowanie jest wyjątkowo miłym akcentem.  

Gdzie umieścić podziękowania dla gości? 

Jest kilka dobrych momentów, by podziękować gościom, że ten dzień spędzili z parą młodą. Nie istnieją konkretne wytyczne, które narzucałyby odpowiedni moment. To para młoda decyduje, jak i kiedy podziękuje swoim gościom za przybycie. 

Jedną z propozycji jest ułożenie podziękowań przy każdym z miejsc. Dzięki temu można mieć pewność, że każdy z gości otrzyma podziękowanie, a para młoda nikogo nie przeoczy. Kolejną zaletą tego rozwiązania jest to, że dekoracyjne winiety, ułożone koło każdego z nakryć, stanowią dodatkową dekorację stołu. 

Słodkie podziękowanie można również wręczyć gościom w momencie składania życzeń. W tej sytuacji niezbędna będzie pomoc świadków, którzy odciążą trochę parę młodą i będą ułatwiali przekazanie drobnego podarunku. 

Nowożeńcy praktykują również pomysł, który mówi, by rozdawać podziękowania w momencie pożegnania. Jest to wspaniała niespodzianka na koniec uroczystości. Trzeba jednak pamiętać, że jest to propozycja, która wymaga dużej czujności w ostatnich chwilach uroczystości. Para młoda musi dopilnować, by pożegnać i obdarować każdego z wychodzących gości. Czasami jest to dosyć trudne. 

Słodkie podziękowanie dla gości to bardzo miły zwyczaj, który spodoba się każdemu. Jest to akcent, który sprawia, że goście czują, że są ważni dla młodej pary, a ich obecność w tym dniu miała dla nowożeńców duże znaczenie.